banner vobu 750x100
Вы находитесь здесь:Статьи и обзоры»Статьи по ремонту»Статьи по малярным работам, стенам и обоям»Вчимо стіни «дихати»
Среда, 10 июля 2013 03:00

Вчимо стіни «дихати»

Автор
Оцените материал
(1 Голосовать)

Всі ми прагнемо на довгі роки забезпечити затишок і комфорт у наших оселях. Для цього ретельно обираємо якісні будівельні матеріали, плануємо ремонтні роботи. Дім повинен не тільки захищати нас від зовнішніх чинників, а й позитивно впливати на здоров’я. Саме тому одним із найважливіших завдань є забезпечення високої паропроникності стін. Це допоможе запобігти утворенню плісняви, грибків, конденсату  і дозволить стінам «дихати».

Основою комфортного мікроклімату в оселі залишається правильна взаємодія із зовнішнім середовищем. Герметичні приміщення з поганою вентиляцією можуть стати справжнім випробуванням для здоров’я мешканців, тому фахівці радять під час ремонту навчити будинок «дихати». Це означає не тільки організацію правильного повітрообміну через вікна, двері, вентиляційну систему, а й забезпечення «дихання» стін – тобто високої паропроникності.

Стіни будинку залишаються міцними, а покриття – стійким, якщо водяна пара зсередини приміщення має змогу вільно проникати назовні

Налагодження оптимального рівня вологості у приміщенні – одне з основних завдань ремонту. Стіни будинку залишаються міцними, а покриття – стійким, якщо водяна пара зсередини приміщення має змогу вільно проникати назовні. Підвищення рівня вологості в будинку залежить як від природних факторів, так і від побутових дій мешканців, адже кожного дня ми щось готуємо на кухні, сушимо вологий одяг, приймаємо душ та користуємось електроприладами. Конденсат, який збирається всередині стін з поганою паропроникністю, може призвести до пошкодження декоративного шару фарби, утворення грибка і плісняви.

Максимального «дихання» стін можна досягнути тільки за умови паропроникності всіх елементів: фасадних і внутрішніх матеріалів, утеплювачів. Ще від початку будівництва Ви можете зробити вибір на користь будівельних блоків, а не звичайної цегли, обрати екологічно чисті утеплювачі – ековату, войлок, листя очерету або ж більш традиційні – мінеральну та скловату або пінопласт. Це збереже міцність конструкції та мінімізує вплив конденсату.

Навчити стіни «дихати» краще можна і при звичайному косметичному ремонті. Обираючи ґрунтовки, шпаклівки та фарби для стін, варто звернути увагу на паропроникні властивості виробів. Вирівнювання стін фахівці радять здійснювати за допомогою вапняних, силікатних чи полімерних ґрунтовок. Щодо шпаклівок – в сухих приміщеннях можна використовувати  гіпсові, а за умов підвищеної вологості та на стінах біля вікон краще застосувати гіпсополімерні вироби.

Навчити стіни «дихати» краще можна і при звичайному косметичному ремонті

Декоративний шар інтер’єрної фарби також повинен сприяти правильній дифузії водяної пари через стіни. До таких виробів експерти зараховують латексні фарби. Хорошими паропроникними властивостями відзначаються також водно-дисперсійні фарби, але вони не люблять холод і можуть втрачати свої властивості при пониженні температури в приміщенні. Латексні фарби за цими критеріями достатньо стійкі, їх перевагою є також легке очищення від забруднень. Можна обрати як колорування фарб, так і потрібний відтінок готових кольорових фарб «Sniezka Nature». Виробники попереджають: обирати паропроникні інтер’єрні фарби, особливо для дитячих приміщень, варто тільки з огляду на відповідне екологічне маркування.

Після підбору всіх необхідних паропроникних матеріалів та забезпечення необхідної вентиляції, «дихаючі» стіни оселі не руйнуватимуться під впливом конденсату та надовго збережуть гарний вигляд після ремонту. А також подарують помешканню свіжість та здоровий мікроклімат.

Прочитано 3351 раз Последнее изменение Пятница, 01 августа 2014 16:12