Заземлення та блискавкозахист, громовідвід для будинків |
Блискавкозахист - це цілий ряд заходів спрямованих на те, щоб захистити дім і електроприлади, які в ньому знаходяться від загоряння, яке може статися в разі попадання розряду блискавки. Спорудити громовідвід у вас навряд чи вийде самому. Цей момент краще довірити професіоналам. Львів дефіцитом фахівців не славиться, і ви без праці знайдете приватника або компанію, які за досить прийнятну ціну зроблять для вас проект і спорудять захист від блискавки, а разом з нею і громовідвід, і в подальшому візьмуть на себе турботи по їх обслуговуванню. Не менш важливий і не менш складний процес - заземлення в приватному будинку. Тут, також як і в попередньому випадку, важливим є професійний підхід. Ігнорувати ці моменти ми б вам не радили. В іншому випадку збиток може бути більш ніж масштабним - починаючи від виходу з ладу всі побутової техніки в будинку, і закінчуючи пожежею, який не тільки знищить все в будинку, але і сам будинок.
Більш простий процес - захисне занулення. Задоволення це не таке вже й дороге і зробити його можна навіть самому, на відміну від блискавкозахисту і громовідводів. Сьогодні процес заземлення будівель і споруд у чому спростився, завдяки тому, що не так давно на прилавках будівельних магазинів у Львові з'явилися спеціальні набори. Вам залишається тільки вибрати правильно цей набір в залежності від того, що ви плануєте робити - заземлення приватного будинку або ж заземлення багатоповерхових будівель і споруд. Далі озброюйтесь молотом і приступайте до роботи. В інструкції, яка додається до кожного набору, настільки докладно описаний весь процес, що здійснити заземлення, а вже, тим більше-заземлення приватного будинку.
Але економія доречна скрізь і вже тим більше в такому дорогому місті, як Львів, тому не зайвим буде заощадити і на такому моменті, як системи грозозахисту і зробити контур заземлення в своєму будинку своїми руками. Все, що вам для цього знадобиться - кувалда, кілька електродів і 3-4 смуги з металу. Для початку проводимо розрахунок заземлення. Дані, які ми вносимо в розрахунок заземлення? Перш за все, ви повинні вирішити якої форми ви будете робити контур заземлення. Якщо у формі трикутника, то вам знадобляться три електрода довжиною близько 2-х метрів і три з'єднувальних металевих смуги (довжина смуг залежить від площі будинку). Далі необхідно вирити траншею для системи грозозахисту глибиною 1,5-1,8 м. По кутах цієї траншеї встановлюються електроди, до яких зварюванням приварюються металеві пластини. Після цього заземлення з контуру необхідно завести в будинок. Для цього можна використовувати стальний дріт перетином 50 мм2, але краще, якщо це буде металева смуга (4 х 40 мм). Після того, як смуга буде заведена в будинок, ви повинні з'єднати її болтами з гнучким мідним дротом, який в свою чергу з'єднати з корпусом щита. Ваше заземлення практично готове. Далі - справа електрика прийняти вашу роботу і довести її до логічного завершення.
Автор Елена РемотикЛьвів, вул. Богдана Хмельницького, 106 оф.9
Щоб захистити Ваше життя, будинок і техніку від ударів блискавки, потрібно змонтувати грозозахист, (заземлення, блискавкозахист), або як кажуть в народі - громовідвід. Ми професійно монтуємо блискавкозахист та заземлення як у Львові, так і по всій терито ...