Водостічні системи, монтаж водостоків, системи водовідведення |
Водостічні системи складаються з безлічі різних елементів, серед них водостічні труби, сливи, жолоби, трійники, кронштейни та багато інших. При складанні проекту на монтаж водостічної системи, необхідно враховувати, що кількість жолобів і їх розміри повинні відповідати загальній площі даху і кількістю води, яку будуть пропускати через себе водостічні труби. Львів дуже непередбачуваний у плані погоди, тому останній пункт правильно прорахувати вкрай складно.
Традиційно проектанти у Львові, та й в принципі скрізь, у кошторисі на установку системи водовідведення кількість труб закладають з розрахунку 1 труба на 100 квадратів площі схилу. Якщо ж площа набагато більше, то труби ставляться через кожних 10 метрів. Щоб не помилитися при складанні проекту, краще відразу намалювати креслення даху і на ньому приблизно накидати водовідведення. Тоді буде відразу видно, скільки і яких елементів потрібно, щоб провести монтаж водостічної системи.
Після того як план перевірений, можна починати монтаж водостоків за класичною схемою: в першу чергу кріпляться сливи і жолоби, а потім встановлюють вертикальні труби. То наскільки швидко буде відбуватися монтаж водостоків, залежить, насамперед, від типу будівлі, особливостей покрівлі та характеристик фасаду в цілому. Монтаж водостічної системи слід виробляє під час облаштування покрівлі, але до того, як буде проведено роботи по оздобленню фасаду. Тому як встановлені водовідведення можуть перешкодити цьому процесу.
Але на трубах встановлення водостоків не закінчується. Не менш важливе питання в будівництві - встановлення відливів. І якщо такий процес, як встановлення водостоків, найчастіше покладають на покрівельників, то встановлення відливів - прерогатива фахівців, які займаються продажем і установкою віконних систем. Тому, коли ця робота буде зроблена, залежить від того, на якому етапі будівництва будуть встановлюватися вікна. Монтаж їх теж краще робити до того, як будуть проводитися завершальні роботи по оформленню фасаду, так як, навряд чи ви зможете знайти фахівця, навіть у такому місті, як Львів, де фахівців різного рівня, хоч греблю гати, який зможе поставити відливи так, щоб ніде не зачепити і не порушити фасадне покриття.
Залишається лише додати кілька слів про те, з якого матеріалу краще робити водостоки. Сьогодні на будівельному ринку найбільш популярні водостоки з ПВХ, міді і металу, покритого полімерним складом. Найдешевший варіант - пластик. Проте, пластикові водостоки слабо стійкі до різного роду механічних пошкоджень, притому - навіть до снігових мас. У цьому плані, звичайно, конкурентів немає у міді. Та й гарніше мідних водостоків, мабуть, немає нічого. До того ж мідь гнучка, а значить можна надати трубах різних чудернацьких форм. Загалом, суцільні плюси, крім ціни, зрозуміло. У міді вона неймовірно висока. Але і тут можна схитрувати і встановити металеві водостоки з покриттям з ПВХ, пофарбовані «під мідь». Вони і кліматичні умови витримають будь-які і різних зовнішніх впливів не бояться.
Автор Елена Ремотик