Звоните нам, Мы подберем Вам мастера

(050) 034 34 34 (098) 034 34 33

banner vobu 750x100
Вы находитесь здесь:Статьи и обзоры»Статьи по кровле, крышам и фасаду»Статьи по кровельным работам»Захист крокв’яної системи – якісний дах на довгі роки
Понедельник, 03 февраля 2014 02:00

Захист крокв’яної системи – якісний дах на довгі роки

Автор
Оцените материал
(0 голосов)

Мабуть, усім відомо, що основою будинку є фундамент, від якого залежить надійність споруди та термін її експлуатації. Та насправді фундамент – це лише одна із кількох запорук якісного будинку. Не менш важливим, а можливо, й значно важливішим у будинку є дах. Адже, якщо дах не виконуватиме своїх захисних функцій, то жоден, навіть найякісніший фундамент, не забезпечить комфортного проживання в такому будинку. Окрім того, поганий дах – пряма дорога до швидкого руйнування будинку. Не дарма побутує вислів: «Думай головою, що буде над головою».

Для того, щоб дах протягом багатьох років захищав будинок, і справді потрібно подумати головою. Йдеться не тільки про те, що для спорудження даху потрібно підібрати якісні матеріали і правильно його спорудити, а й про те, що його конструкційні елементи слід захистити від руйнівного впливу навколишнього середовища.

Завдяки своїм унікальним властивостям, деревина протягом століть є основним конструкційним матеріалом для крокв’яних систем (основа даху, на яку вкладають черепицю, металочерепицю, шифер тощо). Та як і будь-який інший конструкційний матеріал, деревина руйнується під впливом факторів навколишнього середовища: грибки, комахи, волога. Пошкодження елементів крокв’яної системи неминуче призводить до погіршення захисних функцій даху, що може спричинити й руйнування усього будинку. Щоб запобігти такому лиху, під час спорудження даху дерев’яну крокв’яну систему необхідно захистити Імпрегнатом для елементів із деревини VIDARON.

Цей засіб забезпечує надійний захист дерев’яних елементів, будівельної та конструкційної деревини від комах, дереворуйнівних грибків та впливу атмосферних явищ. Засіб можна застосовувати як для загального, так і промислового захисту. Ще однією його перевагою є те, що він не спричиняє корозії металевих елементів, котрі контактують із ним, а це дуже важливо, оскільки корозія металевих елементів може призвести до втрати крокв’яною конструкцією міцності та надійності.

Завдяки своїм унікальним властивостям, деревина протягом століть є основним конструкційним матеріалом для крокв’яних систем (основа даху)

Імпрегнат для елементів з деревини VIDARON є як готовим до застосування, так і концентрат 1:9. Перед нанесенням готовий до застосування імпрегнат необхідно лише ретельно перемішати. Якщо ж для обробки деревини використовують концентрат, то спочатку його необхідно розвести у співвідношенні 1 кг засобу на 9 л чистої теплої води. Перед безпосереднім нанесенням отриманий робочий розчин слід перемішати протягом приблизно 5 хв.

Наносити імпрегнат можна за допомогою пензля або розпилювача на чисту і суху деревину з вологістю не більше 25%. Для якісного захисту слід нанести два шари засобу з інтервалом не менше ніж 2 год. При цьому температура деревини та навколишньогосередовища має бути в межах від +5 до +30ºС. Особливу увагу слід звернути на те, що нанесення та висихання виробу не може відбуватися при поганих погодних умовах.

Якщо імпрегнат наносять методом занурення, то дерев’яні елементи мають бути повністю зануреними в робочий розчин не менше 30 хв. Також цей засіб можна наносити під тиском в автоклаві. Після просочування дерев’яні елементи необхідно перекласти рейками і витримати не менше 72 год під накриттям.

Імпрегнат для елементів з деревини VIDARON захищає деревину від небезпеки I, IIта IIIкласу. Для захисту деревини, котра піддається дії III-го класу небезпеки, витрата робочого розчину імпрегнату має становити 1000г/м² деревини. До цього класу належить деревина, що піддається вимиванню. Оскільки крокв’яна конструкція не піддається вимиванню, то її елементи можна захищати за Iабо II класом. Для I-го класу небезпеки загальна витрата імпрегнату має становити 600 г/м2 (по 300 г/м2 при першому та другому нанесенні), а для II-го – 800 г/м2.

При облаштуванні приміщень, де дерев’яні елементи крокв’яної системи формують інтер’єр або є його важливою складовою, їм потрібно надати привабливого зовнішнього вигляду. При цьому можна відзначити ще одну перевагу Імпрегнату для елементів з деревини VIDARON – на консервовану з його використанням деревину можна наносити лакофарбові матеріали ТМ VIDARON.

Якщо Ви дослухалися згаданого на початку вислову й обрали для захисту свого будинку продукцію ТМ VIDARON, то можете бути певні, що те, що над головою, а саме дах, протягом тривалого часу Вас не турбуватиме.

Прочитано 1420 раз Последнее изменение Пятница, 01 августа 2014 16:00